Czym kierować się przy zakupie krzesełka do karmienia?

źródło: fitpregnancy.com

źródło: fitpregnancy.com

Świeżo upieczeni rodzice często decydują się na zakup krzesełka do karmienia. Z pewnością ułatwia ono podawanie małemu dziecku posiłków. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Przede wszystkim liczy się to, czy wybrane przez nas krzesełko jest stabilne i posiada specjalne szelki (pełniące rolę pasów bezpieczeństwa) czy specjalną blokadę między nogami. Bo to właśnie bezpieczeństwo niemowlęcia jest tutaj najważniejsze. Dziecko bywa ruchliwe, często też nie chce współpracować podczas karmienia, więc w przypadku braku pasów i blokady łatwo o nieszczęśliwy wypadek. Krzesełko powinno być też dobrze wyprofilowane. Dzięki temu niemowlę będzie mogło w nim siedzieć stabilnie i nie zsuwać się z niego. Dziecku musi być wygodnie, wtedy chętniej sięgnie po podawany mu pokarm.

Istotną dla nas cechą jest też łatwość w czyszczeniu.  Przy pierwszych próbach rozszerzania diety dziecka, czy też później, gdy uczy się już ono samodzielnie trzymać sztućce, większość przygotowanego posiłku wyląduje zapewne na krześle i w jego najbliższej okolicy. Siedzisko oraz blat muszą być więc łatwo zmywalne, a tapicerka krzesełka do karmienia  – wodoodporna. Idealnym rozwiązaniem jest zdejmowana tapicerka, którą można potem wyprać.

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą powierzchnią mieszkalną, dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na krzesełko składane. Tutaj musimy zwrócić uwagę na łatwość składania i rozkładania, bo z tym też bywa różnie.

źródło: www.fisher-price.com

źródło: www.fisher-price.com

Inną alternatywą dla rodzin zamieszkujących małe mieszkania jest rezygnacja z zakupu typowego krzesełka do karmienia, a zastąpienie go specjalną nadstawką, którą montuje się bezpośrednio na zwykłym krześle.

Warto zaopatrzyć się w mebel z regulowanymi powierzchniami siedzącymi i podnóżkiem. Wtedy krzesło rośnie razem z dzieckiem, więc jest to zakup na lata. W przypadku kupna krzesełka z tacką, radzę wybrać takie z możliwością jej demontażu, dzięki czemu będzie je można także dostawić do stołu, aby dziecko mogło jeść wspólnie z innymi domownikami.

Zamiast krzesełka składanego można wybrać oczywiście najprostszy model, wykonany z drewna bądź plastiku. Takie siedzenia sprawdzą się w wypadku, gdy mamy w pokoju więcej miejsca i nie potrzebujemy składać mebla po każdym posiłku dziecka. Zaletą tychże krzesełek jest niewygórowana cena.

źródło: babyology.com.au

źródło: babyology.com.au

Część dostępnych w sklepach krzesełek dla dzieci ma zamontowane kółka. Taki rodzaj możemy wybrać wtedy, gdy chcemy transportować niemowlę z jednego pokoju do drugiego. Jeśli zdecydujemy się na krzesełko na kółkach, koniecznie upewnijmy się, czy posiada ono możliwość ich blokowania.

Niektórzy rodzice zwracają też uwagę na to, czy mebelek ten pasuje do wystroju pomieszczenia. Jest to, rzecz jasna, sprawa drugorzędna, jednak po wyborze konkretnego modelu, często dostępnego w różnych kolorach, warto wybrać ten, który najlepiej będzie pasował do wnętrza, w którym chcemy umieścić mebel.

Podobne porady

 • źródło: lizmarieblog.comCo trzeba wiedzieć przed zakupem szafek kuchennych?
  Wybór szafek kuchennych jest najważniejszą decyzją, która dotyczy kuchni, więc konieczna jest szczególna rozwaga podczas ich zakupu. Musimy tu wziąć pod uwagę nasz budżet oraz wygląd, a przede wsz...
 • źródło: pablomatteoda.blogspot.com5 pomysłowych akcesoriów kuchennych
  Lubisz nietypowe gadżety do domu? Jeśli tak, na pewno chętnie przyjrzysz się pomysłowym, a czasem nawet dziwacznym, akcesoriom kuchennym. Pewnie patrząc na niektóre pomyślisz: Czego to ludzie nie wymy...
 • thelittlecorner.tumblr.comCzy taborety nadają się do kuchni i jadalni?
  Przy planowaniu umeblowania jadalni oraz kuchni do siedzenia wybieramy przeważnie krzesła. A co jeśli zamiast nich zamarzą nam się taborety? Czy to dobry pomysł? Sprawdźmy. Jadalnia to bardzo ...
 • biała kuchniaUrządzamy kuchnię w bieli
  Podobają Wam się białe kuchnie? Na mnie robią duże wrażenie, jednak zawsze mam obawy związane z utrzymaniem w tak urządzonym pomieszczeniu porządku i czystości. W końcu na jasnym blacie czy białyc...
 • źródło: pinterest.comJakie meble do małej kuchni?
  Urządzenie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Trzeba to zrobić z rozmysłem. Ważna jest tu zarówno funkcjonalność, jak i wizualne powiększenie wnętrza. Przyrządzanie posiłków w sprawiającej wrażeni...