Co trzeba wiedzieć przed zakupem szafek kuchennych?

źródło: lizmarieblog.com

źródło: lizmarieblog.com

Wybór szafek kuchennych jest najważniejszą decyzją, która dotyczy kuchni, więc konieczna jest szczególna rozwaga podczas ich zakupu. Musimy tu wziąć pod uwagę nasz budżet oraz wygląd, a przede wszystkim metraż naszej kuchni.

Szafki są jedną z pierwszych rzeczy, które rzucają nam się w oczy po przekroczeniu kuchennego progu. Mają więc ogromny wpływ na to, jak czujemy się w tym pomieszczeniu. A będziemy tam spędzać sporo czasu przy przygotowywaniu posiłków.

Cena zależy od zastosowanych w nich rozwiązań oraz oczywiście od materiałów, z jakich zostały wykonane. Nie martwmy się, można znaleźć dobre szafki w przystępnej cenie. Nie muszą przecież być zrobione z bezwzględnie najlepszych materiałów oraz zawierać najnowocześniejszych gadżetów.

źródło: houzz.com

źródło: houzz.com

Swój wybór warto uzależnić od tego, czy planujemy w obecnym domu mieszkać przez wiele najbliższych lat. Jeśli planujemy zostać w swoim domu na czas nieokreślony, możemy przeznaczyć więcej budżetu na trwałe rozwiązania. Warto zorientować się, ile kosztuje kuchnia na wymiar. Dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na konsultację ze specjalistą, który zaplanuje dla nas spersonalizowaną meblową zabudowę. W przypadku, gdy w obecnym mieszkaniu nie planujemy spędzić wielu lat, lepiej kupić bardziej uniwersalne, gotowe szafki, które ewentualnie będzie potem można przetransportować i wykorzystać gdzie indziej.

Zwróćmy też uwagę na układ kuchni oraz stylu życia i nawyków żywieniowych naszej rodziny. Zaplanujmy, co chcemy przechować wewnątrz szafek, a co umieścić w widocznym miejscu, tak, by ułatwiło nam to przygotowywanie posiłków.

Wystrój całego domu czy mieszkania oczywiście również będzie tu odgrywał ważną rolę. Jeżeli pozostałe pomieszczenia mieszkalne są urządzone w klasycznym, tradycyjnym stylu, to i kuchnia nie powinna się od niego odcinać. Zresztą świadczy to też o naszym guście, skoro zdecydowaliśmy się na tradycyjny wygląd salonu czy sypialni, z pewnością kuchnię również będziemy chcieli urządzić w tymże stylu.

źródło: apartmenttherapy.com

źródło: apartmenttherapy.com

Możemy wybrać szafki wykonane z drewna takich drzew jak dąb, czereśnia czy klon. Blaty wykonane z tego surowca są najbardziej trwałe. Jeżeli musimy zmieścić się w niższej cenie, wybierzmy meble zrobione z płyty, tutaj niestety trzeba pamiętać o tym, że będą one trochę mniej trwałe.

Ważne, by konstrukcja tych mebli wytrzymała spore obciążenie. W szafkach chowamy przecież ogromną ilość porcelanowych talerzy, misek, które łącznie ważą bardzo dużo. Jeśli konstrukcja szafki zawiedzie, będziemy musieli nie tylko naprawiać mebel, ale również stracimy część naszych naczyń.

Podobne porady

 • thelittlecorner.tumblr.comCzy taborety nadają się do kuchni i jadalni?
  Przy planowaniu umeblowania jadalni oraz kuchni do siedzenia wybieramy przeważnie krzesła. A co jeśli zamiast nich zamarzą nam się taborety? Czy to dobry pomysł? Sprawdźmy. Jadalnia to bardzo ...
 • źródło: pinterest.comJakie meble do małej kuchni?
  Urządzenie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Trzeba to zrobić z rozmysłem. Ważna jest tu zarówno funkcjonalność, jak i wizualne powiększenie wnętrza. Przyrządzanie posiłków w sprawiającej wrażeni...
 • źródło: fitpregnancy.comCzym kierować się przy zakupie krzesełka do karmienia?
  Świeżo upieczeni rodzice często decydują się na zakup krzesełka do karmienia. Z pewnością ułatwia ono podawanie małemu dziecku posiłków. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto wiedzieć, na co ...
 • źródło: pablomatteoda.blogspot.com5 pomysłowych akcesoriów kuchennych
  Lubisz nietypowe gadżety do domu? Jeśli tak, na pewno chętnie przyjrzysz się pomysłowym, a czasem nawet dziwacznym, akcesoriom kuchennym. Pewnie patrząc na niektóre pomyślisz: Czego to ludzie nie wymy...
 • biała kuchniaUrządzamy kuchnię w bieli
  Podobają Wam się białe kuchnie? Na mnie robią duże wrażenie, jednak zawsze mam obawy związane z utrzymaniem w tak urządzonym pomieszczeniu porządku i czystości. W końcu na jasnym blacie czy białyc...