Jakie krzesła będą pasować do białego stołu?

biały stół z krzesłami

źródło: purplearea.blogspot.com

Oczywiście w pierwszej kolejności powinny być one wygodne. Musimy jednak zwrócić też uwagę na aranżację wnętrza. Warto zaznaczyć już na początku, że nie muszą być one zrobione z tego samego materiału, co stół (drewno, plastik). Trzeba zastanowić się za to nad ich kolorem.

Pierwszą propozycją jest dokupienie krzeseł w kolorze takim samym jak stół. Już tutaj mamy duże pole do popisu, bo przecież białe krzesła mogą być zrobione w przeróżnych stylach. Ładnie prezentować się będą białe krzesła w stylu skandynawskim. Jeśli znudzi nam się ich wygląd, wystarczy dokupić ozdobne poduszki, np. w kolorze turkusowym czy limonki. Zamiast poduszek można wykorzystać pokrowce na krzesła. Nie muszą być one wszystkie jednego koloru, ostatnio popularne staje się wybieranie pokryć w jednym stylu, ale jednocześnie w wielu barwach.

krzesła do białego stołu

źródło: www.livingetcmagazine.co.in

Kolejnym pomysłem jest zastosowanie kolorowych krzeseł wyprodukowanych z tworzywa sztucznego. Tutaj też można dobrać albo kilka mebli w jednym kolorze, albo w wielu różnych. Oczywiście muszą one być w takim samym stylu, najlepiej, gdy jest to ten sam model mebla w różnych wariantach kolorystycznych.

Nadal bardzo popularne jest łączenie w wystroju wnętrz kolorów czarnego oraz białego. Do jasnego stołu można zatem dobrać czarne, nowoczesne krzesła. W miejscu czerni ciekawie też będzie wyglądać np. czerwień.

kolorowe krzesła do jadalni

źródło: www.livingetcmagazine.co.in

Warto też rozważyć zakup krzeseł przezroczystych, które wykonane są z pleksi. Takie designerskie meble dobrze będą prezentować się w nowoczesnych pomieszczeniach. Co ciekawe, świetnie wyglądają one w towarzystwie stołu posiadającego drewniany blat. Meble te mogą być w całości wykonane z tworzywa sztucznego lub posiadać chromowane nogi. W tym wypadku z pleksi zrobione jest tylko siedzisko i oparcie.

Podsumowując, jeśli zakupiliśmy biały stół, dysponujemy dużym polem do manewru w wypadku wyboru krzeseł. Stanowi on doskonałą bazę i to właśnie krzesła, a nie on, mogą nadać pomieszczeniu charakter i wyjątkowy wygląd. Nie bójmy się eksperymentować, czasem warto zaszaleć przy ich wyborze. A jeśli już je posiadamy, zawsze można odmienić ich image poprzez dokupienie kolorowych poduszek lub pokrowców. Dzięki temu w krótkim czasie zmienimy nie tylko wygląd krzeseł, stołu, ale i całego pomieszczenia, w którym te meble się znajdują.